Kronika

Vícedenní výprava na Poledník 21.-23.9.2012

První letošní výprava byla hnedka docela náročná: bydleli jsme uprostřed lesů v dřevěném srubu na jizerské hoře Poledníku, stoupali jsme tam v pátek už za tmy a pořádně se při tom zapotili. Hory nám ale námahu bohatě vynahradily. Co všechno jsme pak během víkendu zažili? Po tajných znameních jsme došli ke kouzelné jeskyni, která každému z nás nadělila Zápisník dobrodruha. V něm je mimo jiné sedm Drahokamů poznání, které budeme sbírat v průběhu roku vždy, když ukážeme, že něco důležitého známe. A čtyři z nás už jeden získali na této výpravě: drahokam Znalce přírody. Kromě toho jsme se setkali s místním bájným zlodějem Koškem a navštívili křížek, ukrytý v lesích, nebohého mladíka Langeho, který tu zemřel před více jak sto lety. A co víc, on pak večer navštívil nás. Ve skalní puklině se rozsvítila záře a z ní k nám promlouval. Prý máme mít kolem sebe partu přátel a navzájem si pomáhat. Na jeho slova určitě nezapomeneme... Do pamětní knihy na srubu jsme zapsali: "Moc se nám tady líbilo a určitě se sem ještě vrátíme!" Určitě se podívejte na fotky.

Radovánky s hastrmánky 15.9.2012

V sobotu kolem desáté nastal na Náměstí Dr. E. Beneše neobvyklý jev: kromě zvýšeného výskytu svatebních hostů se tam totiž objevilo i poněkud více hastrmánků. Zřejmě vylezli z kašny. Hastrmánci i kolemjdoucí děti se utkali v několika disciplínách, od poklidného lovu ryb až po tuhý souboj o dušičky (v podobě barevných balónků). Poté se všichni vydali průvodem k vodě a tam jízdou na pramicích letošní radovánky s hastrmánky ukončili.

Tábor Tobiáš Lolness 2012

Letos jsme měli na táboře docela napilno: stihli jsme prozkoumat celý Strom (rozuměj svět) od konečků větví až po vlhký kmen porostlý hustými mechovými lesy, našli jsme Tobiáše Lolnesse, který spadl ze Stromu dolů do trávy, porazili zlého, tlustého (a hloupého) Jo Mitche, který by v honbě za ziskem klidně celý Strom zničil, osvobodili Tobiášovy rodiče z krutého vězení, kam je Jo Mitch zavřel, a pomohli mnoha dalším lidičkám. Na to, že nejsme ani dva milimetry vysocí, je to docela slušný výkon. Kdo tomu chce rozumět víc, může se podívat na fotky, nebo si přečíst knihu Tobiáš Lolness, podle které se letošní celotáborová hra odvíjela.

Mimo to jsme si ale užili dva krásné týdny u rybníka. Zprvu nás v noci přepadaly bouřky, ale jak zjistily, že se jen tak nezalekneme, tak toho nechaly. Pěkné dny jsme tedy využili několika hrami na vodě, ale například i dvoudenním výletem, při kterém jsme objevili úžasná skalní města na Vlhošti. Děkujeme počasí, vlhošťskému duchovi a šéfkuchaři Járýnkovi za vydařený tábor.

Indiánská výprava 18.3.2012

Myslíte si, že Indiáni žili jen kdesi v Americe? Chyba! Na naší první skutečně jarní výpravě jsme se vydali po tajných stezkách indiánů kmene Čuarí, kteří se na svazích Poledníku proslavili hlavně za éry náčelníka a šamana Smrdutého Havrana. Od té doby je tento kraj tak trochu začarovaný, a tak jsme i my po cestě čelili různým překážkám. Se všemi jsme si ale hravě poradili – ať už to byl souboj s nepřátelskými indiány (nebo spíš jejich duchy?), stavba týpka v omezeném čase, či rozdělání ohně třením sirek o škrtátko. Protože jsme byli – jako správní vlčáci – stateční a tak prostě všeobecně skvělí, otevřela se nám i stezka, po které od dob Smrdutého Havrana ještě nikdo nekráčel. Vystopovali jsme šamanova ducha a přesvědčili ho, ať nám ukáže cestu ke starému indiánskému pokladu. Šamana jako první dostihl Honza, poklad jako první dostihl Tomáš. Někomu jde o prestiž, někomu o sladké lipo. Hlavně že si každý přišel na své...

Výprava na Hexagon 4.3.2012

Po dlouhé době jsme se zase vypravili na tajné místo naší smečky: skalní hrad Hexagon. Je to rozsáhlý hrad s pevností, nádvořím, strážní věží, mnoha komnatami a s předsunutými baštami. Aby se místo neprozradilo, museli ti, co tam ještě nikdy nebyli, jít se zavázanýma očima. Tam se ale všichni rozhodli, že složí přísahu mlčenlivosti, nikoho (snad kromě rodičů) sem nepřivedou, a tak už jsme na cestě z Hexagonu viděli všichni. Tentokrát jsme stihli hrad pořádně prolézt, zahráli si v něm na schovávanou a dokonce i pověsili anténu. A to tak, že jsme chytali rádio i z druhé strany zeměkoule, stejně jako Ferda mravenec, když pověsil cvrčkovi anténu na pampelišku. Mimo jiné jsme na této výpravě dělali ohýnek, což bylo letos takhle venku poprvé. Je znát, že už se blíží jaro.
(Lišák)

Ještědská bobovačka 19.2.2012

Po mrazivém týdnu, který přinesl závěje sněhu a naději, že se dlouho odkládaná bobovačka konečně uskuteční, přišel teplý víkend a všechny nánosy sněhu rychle odtékaly do kanálů. Potoky, které se valily po libereckých ulicích, možná mnohé od výpravy odradily, ale to byla chyba! Lanovka nás totiž vyvezla do jiného světa: na Ještědu fičel ledový vítr, stromky se schovávaly pod silnou ledovou krustou a nás čekal sjezd hlubokým sypkým sněhem. U chaty Ještědka jsme si dokonce museli navzájem pomoct, abychom se vůbec vyškrábali ze silnice na sněhový val, tolik tam bylo sněhu! Na Pláních proběhl závod mravenců naparujících se na bobu, zapřaženým za rozčileným šnekem. Nejrozčilenějším šnekem (a zároveň nejvíce šnekem) byl rozhodně Riki, za kterým se vezl nejlépe se naparující mravenec Sušenka. Závod ale vyhráli Fanda se Šímou. Sjezd z Plání do Liberce pak už byl rychlý a stál za to.

(Lišák)

Radovánky s hastrmánky

V září náš oddíl na chvíli poněkud zezelenal a zúčastnil se plavby po řece Nise v hastrmanských oblecích. Na fotografie se můžete podívat na adrese:

https://picasaweb.google.com/flotila.liberec/RadovankySHastrmanky

Syndikovat obsah