Zprávy z tábora

25.7.2013

Dnešek se nesl ve znamení finále taborové hry. Bylo potřeba dokončit naši mapu a najít na ní poklad. To se nakonec podařilo s vypětím sil všem skupinám. A večer jsme měli slavnostní závěrečný táborák se scénkami a zpíváním.

Zítra se těšíme na příjezdy rodičů v odpoledních hodinách. Společný táborák začne asi v 18.00, příjezdy prvních rodičů očekáváme cca po 14.00. To to uteklo!

15.7.2013

Ocitli jsme se v Zahadných vodách, které je třeba zmapovat. Včera jsme se rozdělili do posádek, které se věnovaly prvnímu průzkumu a zakreslily první kousky mapy. Á také jsme dovybavovali tábor: vznikla nástěnka, stožár, držák na koš, ešusovník a mnoho dalších drobných vychytávek. Počasí nám zatím velmi přeje a podle všeho to tak ještě pár dní vydrží. Vsichni zdravíme! CAESH

16.7.2013

Včera jsme objevili místního domorodce - nejprve jsme mysleli, že je to nějaký divoch, ale nakonec se z něj vyklubal docela prima kluk, který má přezdívku Mastodont a pomůže nám s mapováním. Cesta k jeho obydlí ovšem vede přes bažiny, ostružiní a vůbec nepříjemný terén, který nezdolá jen tak někdo. Večer jsme měli zahajovací táborák se zpíváním a divadelními scénkami. Až na drobné provozní šrámy jsou všichni v pořádku.

Dnes jsme se věnovali výrobě šlapaček, což jsou takové sněžnice, akorát že se používají na chůzi blátem. A večer jsme uzavřeli pokrevní bratrstvi s Mastodontem. Dorazily nám první pohledy a dopisy, děkujeme!

18.7.2013

Včera jsme se věnovali výrobě totemů z keramické hlíny. Rodiče se tedy mohou těšit na nový domácí inventář.. (i když pravděpodobnost, že výrobky přežijí do konce tábora, není nijak závratná). Odpoledne jsme stavěli a připravovali indiánskou saunu a hráli bränball s děvčaty ze sousedního tábora. A vyhráli jsme oba zápasy! I když docela těsně... Dnes se chystáme na zříceninu hradu Ronov. Nálada je 1A, ale to ani nemůže být jinak, když vaří Jarynek...

20.7.2013

Včera jsme zachraňovali unesenou Bridget z poloostrova naproti táboru. A také jsme se vydali k Želvímu vodopádu, kde se ti odvážnější pokusili zdolat vodopád na provazovém žebříku. V noci nás přepadly holky z vedlejšího tábora, což naše hlídka úspěšně zaspala, takže měly útočnice vcelku snadnou práci. Ráno jsme tedy sbírali táborové vybavení po celém táboře.

Dnešek začínal sanitárním dopolednem - generálním čištěním, mytím a úklidem. Odpoledne jsme lovili drahokam ošetřovatel a snažili se neprozradit "rodičům", kteří nás pozvali na čaj, nic tajného, co se týká našeho dobrodružství. Večer někteří plnili vlčácký slib. A zatím nám ani jednou nepršelo - ťuk ťuk ťuk.

22.7.2013

Včera kluci lovili úhoře, což znamenalo získat ingredience a upéct si hady. No spíš to byly takové trdelníky z kynutého těsta. A byly moc dobré! Dnes jsme vyrazili ze Zahrádek Peklem do České Lípy, kde jsme otestovali tamní aquapark. Také jsme významně navýšili tržby místního potravinářského průmyslu. Kupodivu pak večeři nikdo moc nejedl. Ale tak už to bývá...